Osavaim jalgpallur

Osavaim jalgpallur

14. aprillil toimus Raplas Sadolini Spordikeskuses esmakordselt Eesti Koolispordi Liidu poolt korraldatud „Osavaima jalgpalluri“ võistlus. Arvestust peeti 1.-3. klassi ja 4.-5 . klassi õpilaste osas. Kuna meil on koolis ka päris osavaid jalgpallipoisse, otsustasime osa võtta, et poisid saaksid võrrelda oma oskusi teiste koolide õpilastega üle terve Eestimaa. Koolis võib ju tunduda, et milleks harjutada, ma oskan niigi ja olen hea ka ilma treenimata. Võistlused näitasid muidugi midagi muud. Arenguruumi on kõigil kõvasti. Kellel vedasid närvid alt, kellel jäi õnnest puudu, kellel lihtsalt ei olnud piisavalt oskusi. Poisid andsid endast parima ja pingutasid, mis suutsid. Parim teadaolev koht (täpne protokoll on veel puudu) – kuues – kuulus Martin Kurilenkole täpsuslöökides. Olid veel mõned kohad kümne esimese piirimail.

Täpsuslöögid, žongleerimine, slaalomirada – kõik on alad, mida saab individuaalselt harjutada. Nagu kohapeal olnud endised jalgpallurid Martin Reim ja Indrek Zelinski ütlesid, endal peab olema tahtmist ja huvi treenida, keegi teine ei saa seda sinu eest teha.

Võistlustel osalesid Martin Kurilenko, Kermo Muraveiski, Kert Poogen, Sander Siil, Kristjan Martin Puusepp, Ervin Tamm, Martin Pae, Joseph Vincent Härm.

Irja Idarand

Kehalise kasvatuse õpetaja