Päranditegijate konkursi tunnustus

Päranditegijate konkursi tunnustus

2018. aasta on Euroopa kultuuripärandiaasta, mille üheks sündmuseks on Päranditegijate konkurss. Nimetatud konkursil osales videolooga ka meie kooli kodulooring koosseisus   Lileen Irv, Karmen Vaikla, Anette Marie Põldsalu, Nele Pajula, Astrid Otsman, Laura-Liis Leets, Laura-Lisette Rütkinen, Tarmo Univer. Õpilasi juhendas õp Margit Levoll. Vasalemma põhikooli kodulooringi õpilased avastasid vanade dokumentide hulgast foto ühest monumendist, kuhu oli seletuseks kirjutatud: „Ausammas mõisa lähedal Vasalemma jõe ääres“. Õpilastest keegi seda ausammast näinud ei olnud ja nii hakkasid nad uurima, kus ja kellele oli sammas ehitatud.

Päranditegijate konkursi žürii valis Vasalemma põhikooli kodulooringi videoloo salapärasest sambast Vasalemma jõe ääres põhikooli vanusekategooria võitjaks! Zürii kommentaar tööle oli, et eriti kõrged punktid teenis see töö põhjusel, et selles on olemas nii põnev lugu/ootamatu lähenemisnurk ning läbi on viidud põhjalik uurimistöö ja objekti ajaloo mitmekülgne tutvustamine sh suhtlus kohalike pärimuse kandjatega. Lisaks oli video hästi teostatud. Eraldi tõid mitu žüriiliiget välja noorte põhjenduse, kuidas looni jõuti st seose hetkel oluliste teemadega: lugu/sammas hakkas noori huvitama, sest on seotud viimasel ajal eriti tähelepanu saanud ahistamise teemadega.

Vaata videot.