6. klass osaleb RMK õppeprogrammis “Kohtume metsas!”

6. klass osaleb RMK õppeprogrammis “Kohtume metsas!”

6. klass osaleb 26. septembril Matsalu Looduskeskuses rahvusvahelise metsa-aasta raames RMK poolt korraldatud kampaaniaprogrammis “Kohtume metsas!” Kooli juurest sõidame välja kell 10.10 ja tagasi jõuame umbes kell 16.00

Programmis osalemine on hea võimalus 6. klassi õpilastel omandada  praktilisi teadmisi ning kinnistada koolis õpitavat.  Õppekäigul õpime  tundma erinevaid metsatüüpe, metsa kui elukooslust, metsade kaitset ja majandamist ning palju muud metsaga seonduvat

PÄEVAKAVA:

1.      Tutvumine  Matsalu looduskeskuse  ja juhendajaga.

2.      Väljasõit Viita puisniidule.

3.      Rühmatööd puisniidul (uuritakse niiskus- ja valgustingimusi, mullastikku, metsa rindelisust, metsas kasvavaid liike).

4.      Sõidame Suitsu matkarajale. Rühmatööd Matsalu metsas (uuritakse niiskus- ja valgustingimusi, mullastikku, metsa rindelisust, metsas kasvavaid liike). Võrreldakse kahte uuritud ala. Praktiliste tööde tulemusena valmib igal rühmal õpimapp.

5.      Sõidame tagasi Matsalu looduskeskuse juurde, seal toimub piknik ja päeva kokkuvõte.

Asjad, mida pole vaja kaasa võtta või pole neid lubatud programmi ajal kasutada:

1. Elektroonilised muusikakuulamis- ja mängimisvahendid;
  2. Programmivälised mängud ja mängimisvahendid;
  3. Terariistad;
  4. „Rämpstoit” (krõpsud, limonaadid, Coca-Cola jne).