Lapsed kavandavad ohutuid ja keskkonnasõbralikke tänavaid

Lapsed kavandavad ohutuid ja keskkonnasõbralikke tänavaid

Algab Renault’ programmi „Ohutu liiklemine kõigile” üle-eestiline konkurss „Sinu idee, Sinu algatus”, mis on üks maailma suurimaid lastele mõeldud algatusi liiklusohutuse tõstmiseks ja tasakaalustatud transpordi toetamiseks. Konkursi peaauhind on osavõtt rahvusvahelisest finaalist, mis toimub EuroDisneylandi lõbustuspargis Pariisis.

Konkurss „Sinu idee, Sinu algatus” on Renault’ programmi „Ohutu liiklemine kõigile” järgmine etapp, mis seisneb laste poolt liiklusohutuse ja keskkonnasõbralike mootorsõidukitega seotud võtmeküsimuste lahtimõtestamises, probleemide kindlaksmääramises ja lahenduste väljatöötamises ning seejärel teadlikkust tõstva kampaania algatamises põhikoolides ja kohalikes kogukondades.

Konkurss on kollektiivne (rühmas võib olla 3-15 liiget + juhendaja) ning mõeldud põhikoolide õpilastele (vanuses 6-15) üle kogu Eesti. Konkursil osalemiseks tuleb täita programmi veebilehel www.ohutuliikleminekoigile.ee leiduv avalduse vorm. Lisaks saab õpilasrühma juhendaja saab veebilehelt alla laadida elektroonilise käsiraamatu, mis aitab õpilastel ja õpetajatel samm-sammult konkursi ülesannet õigesti täita. Juhend puudutab liiklusohutuse ja keskkonnasõbralike mootorsõidukite problemaatikaga seotud küsimusi, sisaldab metoodikat õpetajale ning näpunäiteid, nõuandeid ja teavituskampaaniate näiteid.

Konkursi ülesandena peab õpilasrühm ajavahemikul 25. jaanuar 2012 – 1. märts 2012 konkursi veebilehele ülesse laadima kampaaniat „Sinu idee” kirjeldava lühiaruande ja kampaania „Sinu algatus” teostamist kajastava dokumentatsiooni, mis võib olla loodud suvalises kunstilises vormis (see võib olla pilt, audio- või videosalvestis). Konkursile saadetud projekte hindab žürii, mis koosneb Politsei- ja Piirivalveameti, Maanteeameti, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Renault’ kontserni esindajatest. Žürii valib lõppvooru viis rühma ning lisaks märgib ära veel 10 säravaimat tööd. Parimad viis rühma võistlevad konkursi finaalis, mis toimub 2012. aasta aprillikuus Tallinnas. Finaalis on õpilasrühmadel ülesandeks teha kokkuvõte konkursi „Sinu idee, Sinu algatus” raames tehtud tegemistest viieminutilise esitluse käigus.

Konkursi peaauhind on finaali võitnud kollektiivi sõit rahvusvahelisele finaalvõistlusele Prantsusmaale 2012. aasta juunis, kus esmakordselt antakse üle eriauhind Renault’ programmi „Ohutu liiklemine kõigile” parima algatuse eest. Rahvusvahelise finaaliga kaasneb sõit EuroDisneylandi lõbustusparki Pariisi lähistel.

„Renault’ programmi „Ohutu liiklemine kõigile” raames korraldatava konkursi „Sinu idee, Sinu algatus” eesmärk on võimaldada lastel osaleda otsuste langetamises, mis puudutavad nende ohutust ja elukvaliteeti. Soovime kaasata kõiki projekti osalisi – lapsi, õpetajaid, lapsevanemaid ning terveid kohalikke kogukondi – ohutu liiklemise tähenduse analüüsimisse, et lõppkokkuvõttes luua ümbritsev keskkond, mis tagab lastele avalikus ruumis nõuetekohased tingimused,” kommenteeris Renault Baltimaade piirkonna juht Janusz Chodyła.

***

Haridusprogramm „Ohutu liiklemine kõigile” on üks maailma vanimaid, suurimaid ja tähtsamaid lastele mõeldud algatusi liiklusohutuse tõstmiseks ja keskkonnasõbralike mootorsõidukite toetamiseks. Lisaks konkursile „Sinu idee, Sinu algatus” kuulub Eestis programmi põhielementide hulka interaktiivne liiklusohutusreeglite kursus. Programmi toetavad Politsei- ja Piirivalveamet, Maanteeamet ning oma heakskiidu on sellele andnud ka liiklusadvokaat Indrek Sirk. Praeguseks on projekt jõudnud 35 riiki ning sellest osa on võtnud üle 12 miljoni lapse. Rohkem infot: www.ohutuliikleminekoigile.ee. Renault toetab ÜRO ülemaailmset initsiatiivi “Decade of Action for Road Safety 2011-2020”.

Lisainformatsioon:

Brit Vister