Vene keele nädal koolis

Vene keele nädal koolis

23.-30.jaanuarini 2012.a. toimus koolis vene keele nädal.  Igal nädalapäeval toimus erinev Venemaad ja selle traditsioone ning tavasid tutvustav üritus.
Esmaspäeval aitasid õpilased üles panna  Venemaale pühendatud näituse, kus tutvustati  Venemaa ajalugu, riigisümboolikat, traditsioone, rahvusroogi, suveniire.
Teisipäeval said kõik soovijad suurtel vahetundidel nii raamatukogus kui I klassis vaadata vene multifilme “No, oota sa” ja “Prostokvašino küla seiklusi”.
Kolmapäeval lauldi vene keele tundides vene laste- ja rahvalaule.
Neljapäeval toimus teejoomine. VIII klassi õpilased valmistasid ning pakkusid kõikidele soovijatele teed ehtsast samovarist, kõrvale mee-, šokolaadi-, piparmündipräänikuid ja glasuuritud barankasid.
Reedel olid koolis külas ja tutvustasid vene traditsioone ning tavasid vene folklooriansambli “Bõliina” liikmed Haapsalust. Õpilased said koos külalistega musitseerida, selgeks õpetati samuti lihtne vene rahvatants, kus meie õpetajad olid eestantsijateks. Külalised olid vaimustunud meie võrratust koolimajast ning imepärastest õpilastest. Sellest kohtumisest kasvab ehk välja edaspidinegi läbikäimine Haapsalu Nikolai kooliga.
Vene keele nädala lõpetas klassidevaheline viktoriin, mille parimaid ootab kevadel ees ekskursioon Pärnumaale Audrus asuvasse vene tallu.

Marje Hiie